Youth recreation hoops for January 13-14


Bartow County Parks & Recreation youth basketball results

Youth recreation basketball results from the Bartow County Parks and Recreation Department for January 13-14.

January 13 8U Girls at Manning Mill SPARKS 16, MYSTICS 6

SPARKS: Shyia Woods 13; Sloan Callan 2; Brilynn Brown 1

MYSTICS: Samantha Porter 6 FEVER 16, DREAM 7

FEVER: Addi Lu Black 14, Tatum Taylor 2

DREAM: Casslin Garner 6, Chloe Bentley 1 10U Girls at Manning Mill STORM 19, MYSTICS 5

STORM: Rakhia Pace 7, Khyla Scott 6, Zoe Bailey 4, Rainey Parham 2

MYSTICS: Chikondi Banda, Lila Cochran 2 each; Caitlin Barnette 1

10U Girls at Houston Suggs Youth Facility FEVER 38, DREAM 14

FEVER: Samantha Gough 24; Layla Whitener 6; Madison Baggett 4

DREAM: Kylie Miles 7 SPARKS 35, SUN 31

SPARKS: Kaymin Arrants, Lakiaya Banks 16 each

SUN: Bella King 13; JaBryanna Harris 10 LYNX 17, LIBERTY 15

LYNX: Raelyn Walden 6; McKenzie Wilkie 4

LIBERTY: Bayley Stanley 5; Taryn Bradley 4 12U Boys at Old Cass HS HEAT 25, ROCKETS 14

HEAT: Jordan Akins 8; Isaac Burnett 7; Gavin Baxter 6

ROCKETS: Jackson Taylor 8; Zachary Hawkins 4 LAKERS 33, SPURS 17

LAKERS: Jamarcus Bryant 14; Kenny Brown 7; Devan Teer 6

SPURS: Bryson Chatman 7; Evan Hardin, Braden Mulkey 4 each WARRIORS 30, GRIZZLIES 28

WARRIORS: Nolan Elrod 15; Rowan Lee 7; Austin Daves 6

GRIZZLIES: Brady Kerlin 10; Bryson Van Tonder 9 14U Boys at LakePoint ROCKETS 35, WARRIORS 33

ROCKETS: Logan Helton 10; Justin Foxhill 8; Cooper Swanson 6

WARRIORS: Adrian Whatley 22; Samson Stevenson 6 LAKERS 40, HEAT 31

LAKERS: Watters Zimari 16; Anthony Ashworth 7; Carter Acrey 6

HEAT: Sahaj Patel 18; Julian Cates HAWKS 47, BUCKS 28

HAWKS: Graber 18; Wesley Collins 14; Jackson Towle 10

BUCKS: Dylan Smith 8; Bradley Kuykendall 7; Carson Gray 5

January 14 10U Boys at Houston Suggs Youth Facility THUNDER 50, CAVS 15

THUNDER: Jorian Bailey 25; Lance Tippett Jr. 11; Christen McClendon 9

CAVS: Braxton Elrod 8; McCayden Hufstetler 4 LAKERS 35, HEAT 18

LAKERS: Jabari Burleson, Tavaris Burleson 12 each; Eli Simmons 9

HEAT: Jeremy Dent Jr. 11; Malakai Keita 3 CLIPPERS 42, HORNETS 32

CLIPPERS: Anthony Moreno 18; Theron Cobb Jr., Isaiah Moreno 9 each

HORNETS: Jaylon Watkins 21; Jacobian Sturgis 6 17U Boys at LakePoint HEAT 43, LAKERS 17

HEAT: Eli Agnew 15; Cody Simmons, Cooper Shane 7 each

LAKERS: Dalton Henderson 7; J. Cooper 4; Erik Romo 3 NETS 37, CELTICS 33

NETS: Ja’Corey Jackson 25; Jadas Whatley, Bryce Waynick 5 each

CELTICS: Buck Brumlow 10; Jake Lawson 9; Chance Willis 8 SUNS 50, MAGIC 46

SUNS: Jacob Day 17; William Goss 10; Drake Carver 7

MAGIC: Noah Ford 11; Carson Horn, Jensen Parton 10 each



Youth and adult recreation basketball results presented by Trophy Showroom. All information is provided by the Cartersville Parks and Recreation Department, the Bartow County Parks and Recreation Department, and the Georgia Recreation and Parks Association.

Recent posts

1/9

© 2015 by BARTOW SPORTS ZONE, LLC

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

Cartersville, Georgia
770-547-9341